TOPLU TAŞIMA ARAÇ TEMİZLİĞİ

TOPLU TAŞIMA ARAÇ TEMİZLİĞİ

Toplu Taşıma Araç Temizliği …

Wilco Group, Türkiye’deki toplu taşıma aracı temizliğine, ‘hijyen’ kavramını kazandırdı… Temizlik sistemi konusunda radikal bir karar alarak, klasik temizlik anlayışına son verdik ve yolcular için steril bir ortam sağlayan, hijyenik temizliğe geçtik. Çünkü sayısız insanın kullandığı, nefes aldığı, dokunduğu, vakit geçirdiği toplu taşıma araçlarını, klasik temizlik anlayışıyla temizlemek, aslında gerçek bir temizlik sağlamıyordu.

Bizim uyguladığımız sistemde, genel temizliğe ek olarak; insanlar aracılığıyla, gün içinde bir yerden bir yere taşınan bakterilerin, tekrar insanlara geçmemesi için koruma temizliği yapılıyor.

Bu kapsamda, örneğin Türkiye’nin en çok yolcu taşıyan toplu taşıma sistemi olan İETT’ye ait  Otobüsleri, her gün dezenfekte ediyoruz. Çünkü toplu taşıma araçlarının doğru temizliği, halk sağlığı açısından çok önemli. Özellikle İstanbul gibi büyük metropollerde bu durum elzem.
Bugün Wilco Group, İstanbul’da tam 3 bin İETT otobüsünün iç ve dış temizliğinden sorumlu. Bu temizlik, sıradan ya da geleneksel yöntemlerle yapılmıyor. Wilco’nun özel eğitimli personeliyle ve en son hijyen teknolojileri kullanılarak yapılıyor. Üstelik bu konuda, insan sağlığına zarar vermeyen maddelerin kullanımına dikkat ediliyor.