Okul Temizliği

Okul Temizliği

Okul Temizliği …

Türkiye’de okul temizliğinin bilinçsiz yapıldığını ve hiç bir standardının bulunmadığını tespit ettik. Kendi Ar-Ge departmanımızda geliştirdiğimiz Okul temizliği sistemiyle, Türkiye’deki okul temizliği sektörüne yeni bir boyut getiriyoruz…

Bildiğimiz üzere bulaşıcı hastalıkların en çok yayıldığı alanlar okullar. Bu sebeple, hem sağlıklı ortamlarda eğitim verilmesi hem de halk sağlığının korunması açısından okul temizliği oldukça önem arz ediyor.

Okul temizliğinde, AB ’nin okul temizliği konusundaki standartlarını baz alıyoruz. Bu sistemde, renk kodlarına göre malzeme kullanıyor ve bir okulun her birimini ayrı renklerde malzemelerle temizliyoruz. Böylece öğrencilere ve ailelere, yapılan temizliği denetleme fırsatı sunuyoruz.

Okul temizlik sisteminde temizlik ıslak değil, nemli yapılıyor. Zira ıslak temizlik, temizlemekten çok kirletiyor. Yani bakterilerin yayılmasını kolaylaştırıyor. Nemli temizlikte ise bakterilerin taşınması ve çapraz bulaşmanın önüne geçilerek %100 hijyen sağlanıyor. Özel dizayn edilmiş paspaslar, Projeye uygun geliştirilmiş  özel makinalarda temizlenip, insan sağlığına ziyan vermeyen, çevre dostu temizlik maddeleriyle nemlendiriliyor ve yaş mendil gibi paketleniyor.
Ayrıca en önemli detaylardan biri, kullandığımız bütün aletlerin ergonomik olması. Yani araçlarımız temizlik çalışanı arkadaşlarımızı fiziken keyifsiz etmiyor ve yormuyor. Temizlik çalışanları, mikrofiber paspas bezini de başka silme bezlerini de bir defa kullanıp, temizlemeye gönderiyor. Her bez, türüne göre hiç bir zaman birbirine karıştırılmadan, değişik makinalarda yıkanıp, bir daha kullanıma hazır hale getiriliyor.